Pogoda jutro Pogoda Poznań
62

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

DK 5: przerobioną przyczepą przewoził baloty słomy
j | aktualizacja: Piątek, 1 2018 roku, godzina 12: 1

W ubiegłą środę inspektorzy z leszczyńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu prowadząc działania na drodze krajowej nr 5 zwrócili uwagę na nienormatywny pojazd, którym przewożono baloty słomy. Okazało się, że przyczepa została przerobiona.

DK 5: przerobioną przyczepą przewoził baloty słomy
WITD w Poznaniu

Pojazd przewożący słomę w balotach poruszał się al. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Lesznie zwrócił on uwagę inspektorów z leszczyńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu, dlatego postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli.

Okazało się, że przewoźnik dostarczał baloty słomy z Dolnego Śląska w okolice Kościana a przyczepa została przerobiona, by zmieściło się na niej więcej balotów. Po dokonaniu pomiarów ustalono, że długość zespołu pojazdów wynosiła 19,3 metra, co spowodowało przekroczenie wartości dopuszczalnej o ponad pół mera. Jednocześnie ustalono, że załadowana słoma spowodowała przekroczenie dopuszczalnej wysokości pojazdu wraz z ładunkiem o prawie 20 centymetrów – informują informują inspektorzy WITD w Poznaniu.

Inspektorzy stwierdzili poruszanie się po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym. Zatrzymano dowód rejestracyjny przyczepy oraz zakazano dalszej jazdy z nią. Wobec przewoźnika wszczęto postępowania administracyjne zagrożone kara administracyjną w wysokości 5 tysięcy złotych – dodają.