Pogoda jutro Pogoda Poznań
2613

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Włączą sygnalizację na rondzie Żegrze: przebudowa dobiega końca
kk | aktualizacja: Środa, 5 2019 roku, godzina 15: 1

W najbliższy piątek o godzinie 11.00 uruchomiona zostanie sygnalizacja świetlna na przebudowanym rondzie Żegrze.

Włączą sygnalizację na rondzie Żegrze: przebudowa dobiega końca
PIM

Przed przebudową w tym miejscu nie było świateł dla kierowców. Nowe przepisy jednak wymagają, by po przebudowie sygnalizatory się tu pojawiły. I tak się stało. Poznańskie Inwestycje Miejskie informują, że 17 maja o 11.00 rozpoczną się testy sygnalizacji świetlnej. Kierowcy w ich trakcie będą mogli korzystać ze wszystkich pasów ruchu.

- Wynik testów sygnalizacji pozwoli komisji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo ruchu podjąć decyzję o terminie uruchomienia świateł na stałe oraz wprowadzenia na rondzie docelowej organizacji ruchu - zapowiada Jacek Łakomy z PIM.

Przypominamy, że przebudowa ronda Żegrze to część większej inwestycji polegającej na kompleksowym zmodernizowaniu trasy tramwajowej do osiedla Lecha. Tramwaje mają tu powrócić jesienią 2019 roku. Obecnie pasażerowie mogą korzystać z autobusowej komunikacji zastępczej.  - Przystanki autobusowe po uruchomieniu wszystkich pasów ronda Żegrze pozostaną w dotychczasowych miejscach - dodaje.

Do kierowców, pasażerów komunikacji miejskiej i pieszych apelujemy o zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.