Pogoda jutro Pogoda Poznań
2518

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

W Parku Rataje zniszczono lęgi ropuchy zielonej. Kijankami podlewano rośliny
j | aktualizacja: Środa, 5 2019 roku, godzina 15: 2

Zrobiła to firma zajmująca się pielęgnacją roślin, bo wypompowała wodę ze stawu przeznaczonego dla płazów, w którym ropuchy złożyły już skrzek.

W Parku Rataje zniszczono lęgi ropuchy zielonej.  Kijankami podlewano rośliny

Jak zauważyli mieszkańcy firma, pompowała wodę ze stawów i podlewała nią posadzone drzewa. Jeden ze stawów w Parku Rataje został utworzony specjalnie dla ropuch zielonych. Przy nich są tablice informacyjne o zwierzętach objętych ochroną, a sadzawki mają służyć ich rozmnażaniu. Ropuchom się tam rzeczywiście spodobało. Zaczęły się rozmnażać i już w momencie, w którym pojawił się skrzek, pojawiły się kijanki w jednym z tych stawów została spuszczona woda w ramach zwyczajnych prac pielęgnacyjnych obszaru zielonego – tłumaczył reporterowi telewizji WTK Jan Kaczmarek z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej twierdzi, że firma zrobiła to poza wiedzą zarządcy parku. O tej sytuacji została powiadomiona Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Informację ma też policja – mówi dyrektor Tomasz Lisiecki. Firma w wysłanym oświadczeniu tłumaczy się błędem pracownika.

Jak zaznaczył Jan Kaczmarek to nie pierwsza taka sytuacja w Poznaniu. Podobne zdarzenie miało też miejsce na Cytadeli.