Pogoda jutro Pogoda Poznań
10
Sascha Weidner: Kontemplacja POD PATRONATEM EPOZNAN.PL
WYSTAWA
trwa od Piątek, 2017.12.01 do Niedziela, 2017.12.31
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie

Z cyklu KREATYWNE ĆWICZENIE OKA

kuratorka: Agata Toromanoff

wernisaż: 30.11.2017

 
Wystawa KONTEMPLACJA niemieckiego artysty Saschy Weidnera to ostatnia odsłona w ramach programu „Kreatywne ćwiczenie oka” (kuratorka: Agata Toromanoff).
Na wystawie prezentowany jest projekt zatytułowany „What remains”, który składa się z dwóch identycznych zestawów 1001 zdjęć zrobionych w latach 2004–2015. Fotografie te kontemplują motywy wychwycone przez uważne oko fotografa z otaczającej go rzeczywistości.
Zgodnie z koncepcją artysty widzowie zostają zaproszeni do współtworzenia wystawy. W jednej przestrzeni galerii zdjęcia stanowią zbiór, z którego widz może wybrać fotografię dla siebie. W drugiej ten sam zestaw prezentowany jest w nietypowy sposób – poszczególne fotografie odwrócone są przedstawieniem do ściany. Zabranie konkretnej fotografii z pierwszej przestrzeni powoduje odkrycie tego samego zdjęcia w drugiej. Olbrzymie archiwum fotograficzne Weidnera, pozostając w galerii, jednocześnie rozprasza się wśród odwiedzających ją widzów. W zamian za fotografie widzowie proszeni są o pozostawienie krótkiej notatki o tym, dlaczego zdecydowali się wybrać tę konkretną fotografię. Częścią wystawy jest autobiograficzny film Saschy Weidnera.

Sascha Weidner (1974–2015) pochodził z Osnabrück, a sztuki piękne oraz komunikację w designie studiował w Brunszwickiej Szkole Artystycznej (HBK) w latach 1996–2004. Był stypendystą DAAD w Los Angeles w 2006 roku, członkiem Deutsche Fotografische Akademie (DFA), a także laureatem wielu nagród. Fotograf wziął udział w kilku rezydencjach artystycznych, m.in. w Sydney, Kyoto czy Pekinie. Weidner przez kilka lat zajmował się również edukacją.

• zobacz więcej informacji o Galeria Fotografii pf
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.