Pogoda jutro Pogoda Poznań
0-6
PFRON: Gdy w sercu kwitnie muzyka
WYSTAWA
Bilety: 0
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
styczeń
pnwtśrczptsond
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Uroczyste otwarcie wystawy zwycięskich prac XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - Sztuka Osób Niepełnosprawnych, pt.: „Gdy w sercu kwitnie muzyka”. Uroczystość uświetni występ Chóru Dziewczęcego Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego.

PFRON - Oddział Wielkopolski zaprasza do obejrzenia prac plastycznych tworzonych na co dzień w zaciszu pracowni warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy i domów pomocy społecznej. Spośród 1800 prac nadesłanych na Konkurs w 2016 r. z całego kraju, w poznańskiej Galerii Handlowej Avenida, zostanie wystawionych 13 najlepszych dzieł. Nagrodzone prace prezentują szeroki wachlarz technik plastycznych: od rysunków wykonanych pastelami, poprzez grafiki, obrazy malowane farbami akrylowymi i olejnymi aż do bardzo skomplikowanych technik artystycznych, takich jak: witraż, gobelin, kolaż, haft, egzotyczny batik wynaleziony na Jawie, rzeźba i płaskorzeźba wypalane z gliny, materiałów ceramicznych lub wykonane z drewna i metalu.
Dzieła niepełnosprawnych artystów obdarzonych samorodnym talentem plastycznym są unikatowe i odznaczają się cechami indywidualnego przekazu, co jest wartością samą w sobie. Ogromnych walorem tych prac jest także ich aspekt edukacyjny służący przełamywaniu stereotypów na temat twórczości osób niepełnosprawnych i ukazujący ich osiągnięcia artystyczne oraz dorobek placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Jednakże najważniejszym celem prezentacji szerokiej publiczności w murach gwarnej galerii handlowej dorobku artystów niepełnosprawnych, jest ich integracja ze światem tzw. zdrowej części społeczeństwa i przezwyciężanie społecznych, mentalnych i psychologicznych barier w relacji sprawny – niepełnosprawny.
9-31 stycznia 2018 r., AVENIDA Galeria Handlowa, ul. Matyi 2 w Poznaniu (1-sze piętro, obok sklepu PEEK&CLOPPENBURG)

• zobacz więcej informacji o Avenida
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail