Reklama
Reklama

Prąd produkowany z odpadów w spalarni zasili Termy Maltańskie i poznańskie autobusy?

Poznańska spalarnia opadów | fot. UMP

Z takim pomysłem wychodzi miasto.

Poznańska spalarnia śmieci ma pozwolić na zasilenie w prąd miejskich obiektów. Miasto właśnie podpisało umowę z firmą, która przygotuje koncepcję budowy kablowej sieci elektroenergetycznej ze spalarni w kierunku Term Maltańskich oraz zajezdni MPK przy ulicy Warszawskiej.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

- Wynikiem opracowanej koncepcji ma być określenie potencjalnych możliwości przesyłania energii elektrycznej z ITPOK i zasilania z niej wybranych obiektów miejskich. Tego typu rozwiązanie to doskonały przykład wykorzystania źródeł odnawialnych, który pomoże poprawić bezpieczeństwo energetyczne - wyjaśniają urzędnicy.

Koncepcja ma określić warunki pracy sieci kablowych na wyznaczonych odcinkach. Nie tyko poprawi to bezpieczeństwo zasilania, ale też powinno dać spore oszczędności w budżecie.

Zgodnie z nową strategią Unii Europejskiej, państwa powinny dążyć do tego, by maksymalnie wykorzystywać swoje zasoby równocześnie ograniczając negatywny ich wpływ na środowisko. - Ideą tej strategii w przypadku Miasta Poznania będzie możliwość wykorzystania odpadów do produkcji energii elektrycznej, która będzie wykorzystana do zasilania obiektów miejskich.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
4.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro