Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -6
Reklama

Rokietnica: Ksawery zniszczył halę gimnastyczną przy gimnazjum

KaT
sobota, 7.12.2013 r.
godz. 12.29
KaT | sobota, 7.12.2013 r., godz. 12.29
Rokietnica: Ksawery zniszczył halę gimnastyczną przy gimnazjum
Hala po przejściu Ksawerego - fot. Mariusz Kamieński

W 2012 roku uczniowie gimnazjum w Rokietnicy zaczęli korzystać z nowej sali gimnastycznej przy swojej szkole. Pneumatyczna hala uległa zniszczeniu w trakcie orkanu Ksawery.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1035 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1046 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

O zdarzeniu poinformował nas czytelnik - Mariusz Kamieński. - Niestety sala gimnastyczna (pneumatyczna) Gimnazjum w Rokietnicy, popularnie zwana balonem, nie wytrzymała ataku Ksawerego - napisał.

Uczniowie mogli korzystać z obiektu przez 1,5 roku. Hala została bowiem oddana do użytku w pierwszej połowie 2012 roku. Znajdowały się w niej dwa boiska - do gry w koszykówkę oraz siatkówkę. Inwestycja kosztowało około 800 tysięcy złotych.

Hala pneumatyczna jest rozwiązaniem stosowanym głównie w przypadku zadaszenia np. kortów tenisowych. Charakteryzuje się lekką konstrukcją. „Balon” unosi się nad boiskiem lub kortem dzięki nadciśnieniu panującemu wewnątrz. Zadaszenie jest przytwierdzone do podłoża przy pomocy stalowych lin.

Nie wiadomo kiedy hala mogłaby zostać odbudowana. - Cały czas jesteśmy na miejscu. Nikomu nic się nie stało, bo w chwili zawalenia hala była pusta - podkreśla Bartosz Derech, wójt gminy Rokietnica. - Zniszczeniu uległo poszycie hali, sama infrastruktura na szczęście nie - dodaje. - Hala była ubezpieczona, będziemy więc dochodzić swoich praw. W tej chwili trudno powiedzieć ile będzie kosztować odbudowa, ale będziemy dążyć do tego, by hala została odbudowana - zapewnia.

Reklama