Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -6
Reklama

Rokietnica integruje transport z Poznaniem

KaT
poniedziałek, 9.06.2014 r.
godz. 05.39
KaT | poniedziałek, 9.06.2014 r., godz. 05.39
Rokietnica integruje transport z Poznaniem
fot. ZTM Poznań

Nie od 1 lutego, a od 1 lipca mieszkańcy Rokietnicy będą mogli jeździć autobusami do Poznania posiadając bilet ZTM. W grudniu ubiegłego roku zapewniano, że zmiany wejdą w życie właśnie 1 lutego, ale nie udało się dotrzymać tego terminu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1035 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1046 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W grudniu informowano, że Rokietnica będzie czwartą gminą (po Komornikach, Suchym Lesie i Luboniu), której transport zostanie zintegrowany z poznańską komunikacją miejską. W kolejnych sześciu gminach obowiązują bilety ZTM, ale tylko na liniach, za które zarząd odpowiada.

Integracja miała nastąpić 1 lutego 2014 roku, ale cały proces został przesunięty w czasie. - Przesunięcie terminu integracji wynika z terminu zatwierdzenia przez Radę Miasta, koniecznego czasu na przygotowanie po uchwaleniu, rozbudowę systemu Punktów Sprzedaży Biletów na terenie Gminy oraz przebudowę skrzyżowania ulic Chojnickiej i Wilków Morskich - wyjaśniała w styczniu Małgorzata Ratajczak z Zarządu Transportu Miejskiego. - Po przyjęciu uchwały przez radnych usiądziemy do stołu z przedstawicielami gminy, aby mając na względzie wszystkie aspekty techniczne konieczne do uruchomienia integracji ustalić termin wdrożenia - dodała.

Dziś wiadomo, że do integracji dojdzie 1 lipca. - Obecny układ komunikacyjny na terenie Gminy Rokietnica oraz części Poznania ulegnie modyfikacji. Nowe połączenie uzyskają mieszkańcy ulicy Trakt Napoleoński w Rokietnicy. Zwiększona zostanie częstotliwość kursowania autobusów pomiędzy Rokietnicą a Poznaniem. Znacząco poprawiona zostanie częstotliwość kursowania autobusów na ulicy Sianowskiej w Poznaniu - wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski z Zarządu Transportu Miejskiego.

- W wyniku przeprowadzonych dodatkowych konsultacji z Radami Osiedli w Poznaniu oraz z sołectwami na obszarze gminy Rokietnica wprowadzone zostały korekty do stanu przedstawianego na dzień 1 lutego 2014 polegające m. in. na zwiększeniu liczby kursów z Kiekrza do pętli Ogrody, a także zapewnieniu wybranymi kursami bezpośredniego dojazdu z Żydowa do pętli Ogrody. W związku z powyższym korekcie uległy trasy przejazdu linii nr 61, 833, 891 oraz 893 - dodaje Trzebiatowski. Schematy linii autobusowych można znaleźć poniżej.

Od 1 lipca w Poznaniu w życie chodzi system PEKA, a co za tym idzie mieszkańcy gminy Rokietnica również będą się rozliczać za przejazdy w tym systemie. - W momencie integracji transportu zbiorowego gminy Rokietnica i miasta Poznania wszystkie linie autobusowe organizowane przez gminę Rokietnica zostaną włączone do systemu transportu publicznego Miasta Poznania. Oznacza to, że na liniach tych obowiązywać będzie jedna taryfa biletowa na przejazdy z gminy Rokietnica do Poznania oraz na terenie Gminy Rokietnica i na terenie Miasta Poznania - zaznacza Trzebiatowski.

Mieszkańcy Rokietnicy będą więc mogli płacić w ramach PEKA za konkretną liczbę przejechanych przystanków lub kupią bilety jednorazowe (do 10 minut za 3 zł lub do 40 minut za 4,60 zł). W przypadku biletów długookresowych również będą to bilety dostępne wyłącznie na kartę PEKA.

Więcej informacji o integracji TUTAJ.

Reklama