Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
12 8
Reklama

Andrzej Duda: podpiszę ustawę zakazującą aborcji eugenicznej

sk
czwartek, 12.10.2017 r.
godz. 16.54
sk | czwartek, 12.10.2017 r., godz. 16.54
Andrzej Duda: podpiszę ustawę zakazującą aborcji eugenicznej
fot. PAP/Tomasz Gzell

Andrzej Duda zdecydował się zająć twarde i jednoznaczne stanowisko dotyczące toczącej się dyskusji o nowelizacji ustawy antyaborcyjnej.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
16°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
12°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
13°C 1030 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Prezydent udzielił wywiadu "Gościowi Niedzielnemu", a treść przeprowadzonej przez Bogumiła Łozińskiego rozmowy została opublikowana w serwisie prezydent.pl. Dziennikarz pytał głowę państwa m.in. o projekt nowelizacji ustawy, która zakazywałaby tzw. aborcji eugenicznej, czyli przerywania ciąży w przypadku podejrzenia choroby dziecka.

- Te dzieci, jeśli uda im się przeżyć i rodzice nie zdecydują się na, niestety, proponowaną obecnie aborcję, są bardzo szczęśliwe. Jest nie do przyjęcia, że dziś w Polsce można je zabijać. To są wspaniali ludzie, którzy swoim życiem mogą zrobić wiele dobrego. Podpiszę ustawę zakazującą aborcji eugenicznej, przede wszystkim, aby wykluczyć prawo do zabijania dzieci z zespołem Downa - zadeklarował Andrzej Duda.

Prezydent odniósł się także do niedawnych wet dotyczących ustaw o Sądzie Najwyższym. - Jestem przekonany co do tego, że Polacy chcą „bardzo dobrej zmiany”. Wierzą, że możemy wspólnie ją realizować. Myślę, że moi rodacy przyjęli z zadowoleniem to, że powiedziałem „nie” dla tego, co ich zaniepokoiło i na pewno „dobrą zmianą” nie było - ocenił.

Andrzej Duda zapewnił również, że nie myśli o stworzeniu własnego ugrupowania. - Chcę jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki prezydenckie - dodał.

Reklama