Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
12 8
Reklama

Brutalna bójka w Kaliszu. Pobity w ciężkim stanie trafił do szpitala, a jeden ze sprawców usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

BS
czwartek, 12.10.2017 r.
godz. 19.30
BS | czwartek, 12.10.2017 r., godz. 19.30
Brutalna bójka w Kaliszu. Pobity w ciężkim stanie trafił do szpitala, a jeden ze sprawców usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa
zdj. ilustracyjne - fot. policja

W nocy z soboty na niedzielę w rejonie ulicy Górnośląskiej w Kaliszu doszło do brutalnej bójki, w której wzięło udział kilkanaście osób. Jeden z uczestników zdarzenia w stanie ciężkim trafił do szpitala, a dwóch najbardziej brutalnych napastników usłyszało już zarzuty.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
16°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
12°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
13°C 1030 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Z relacji portalu Fakty Kaliskie wynika, że w miniony weekend grupa siedmiu mężczyzn w wieku 17-21 lat napadła na trzech strażaków, którzy ulicą Górnośląską wracali ze spotkania towarzyskiego - Zdarzenie miało charakter bardzo dynamiczny. Bójka wywiązała się w ciągu praktycznie kilkunastu sekund, doszło do szarpaniny, która miała typowy przebieg, po czym w końcowym momencie agresja tych dwóch podejrzanych nie wynikała już z udziału w tej klasycznej wymianie ciosów, lecz została skierowana wobec osoby, która już w żaden sposób nie zagrażała, bo leżała na ziemi - relacjonuje na łamach portalu Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. Prokuratura nie ujawnia szczegółów pobicia, ale wiadomo, że poszkodowany mężczyzna w stanie ciężkim trafił do szpitala. Ofiara doznała między innymi wielomiejscowych złamań w obrębie czaszki. 

Śledczy wytypowali dwóch mężczyzn, którzy odpowiadają za brutalne pobicie leżącego mężczyzny. To dziewiętnastoletni Maciej J. oraz siedemnastoletni Aleksander P. - Zakwalifikowano to zdarzenie jako bójkę, z tym że wobec jednego z podejrzanych, którego poziom agresji był już wysoce odbiegający od zachowania pozostałych uczestników, jego sposób działania zakwalifikowano jako usiłowanie zabójstwa.  Drugiego z mężczyzn, wobec których złożyliśmy wniosek o tymczasowy areszt, zakwalifikowaliśmy jako uczestnika bójki, której następstwem było zagrożenie życia - wyjaśnia Katarzyna Socha, prokurator. Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał Maciej J. i może mu za to grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Pozostałym uczestnikom zdarzenia postawiono zarzut udziału w występku o charakterze chuligańskim.

Reklama