Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -6

Rataje: potrącił kobietę i uciekł, a później porzucił auto. Miał prawie promil alkoholu we krwi

KaT
piątek, 12.01.2018 r.
godz. 11.10
KaT | piątek, 12.01.2018 r., godz. 11.10
Rataje: potrącił kobietę i uciekł, a później porzucił auto. Miał prawie promil alkoholu we krwi
fot. MPK

Do zdarzenia doszło w czwartek przed południem w rejonie osiedla Rusa.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

O „pościgu” prowadzonym za niebieskim Volkswagenem Golfem na osiedlu Lecha poinformowała nas czytelniczka. - Kierowcę tego samochodu gonił biały bus z pomarańczowym paskiem, na kogutach - napisała. - Niebezpieczna sytuacja, ponieważ chwilę wcześniej gromady dzieci wracały ze szkoły - dodała.

Jak udało nam się ustalić, zdarzenie miało swój początek nieco wcześniej, na osiedlu Rusa. - Około 11.45 policjantów poinformowano o potrąceniu kobiety na ulicy Kurlandzkiej, na wysokości osiedla Rusa - mówi Patrycja Banaszak z poznańskiej policji. - Sprawca nie udzielił pomocy poszkodowanej, nawet się nie zatrzymał. Po prostu odjechał - dodaje. Na szczęście kobieta miała jedynie ogólne potłuczenia.

Cały incydent widział pracownik MPK, który był w tym rejonie. Jak wynika z relacji naszej czytelniczki, to on ruszył w pościg za sprawcą potrącenia. - Gdy na miejsce dojechali policjanci okazało się, że ten świadek wskazał funkcjonariuszom porzuconego Volkswagena Golfa uczestniczącego w potrąceniu. Samochód stał w rejonie ulicy Chartowo. Kierowcy nie było w pobliżu samochodu, ale dzięki rysopisowi od poszkodowanej i świadków, policjanci wiedzieli, kogo mają szukać - zaznacza.

Funkcjonariusze zaczęli więc poszukiwania. - Jeden z patroli zauważył między blokami mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi. Człowiek ten do niczego się nie przyznał. Poszkodowana, jak i świadkowie jednoznacznie jednak stwierdzili, że to on siedział za kółkiem Volkswagena. Zbadano go na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało prawie promil.

Sprawą zajmują się policjanci. Kierowca, 31-letni poznaniak, ma odpowiadać za potrącenie pieszej, nie udzielenie jej pomocy, ucieczkę z miejsca zdarzenia i prowadzenie auta pod wpływem alkoholu.

AKTUALIZACJA
piątek, 12.01.2018 r.,
godz. 11.12

AKTUALIZACJA | piątek, 12.01.2018 r., godz. 11.12

Relację z tego zdarzenia przedstawia MPK: Kierowca Paweł ruszył za samochodem, a siedzący na miejscu pasażera Zdzisław przez radiostację powiadomił o zdarzeniu Centralę Nadzoru Ruchu, prosząc o wsparcie policji. Golf ruszył w kierunku os. Zodiak, a potem wjechał na stację benzynową. Po kilkukrotnym okrążeniu jej, ruszył dalej w stronę ul. Wiatracznej. W związku z tym, że nadal w ślad za nim podążało nasze pogotowie podstacji, pojazd wjechał w osiedle. Kierowca ignorował oznakowanie, jechał po chodnikach i alejkach. Na szczęście mieszkańcy, którzy znaleźli się wtedy w okolicy, wskazywali naszej brygadzie kierunek, w którym mają się udać. Niestety Fiat Talento podstacji był zdecydowanie większy i uciekinierom udało się zgubić pościg. Według informacji nie zajechali jednak daleko, ponieważ porzucili samochód na osiedlu i uciekli.

Reklama