Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -7

DK 5: przerobioną przyczepą przewoził baloty słomy

j
piątek, 12.01.2018 r.
godz. 17.42
j | piątek, 12.01.2018 r., godz. 17.42
DK 5: przerobioną przyczepą przewoził baloty słomy
fot. WITD w Poznaniu

W ubiegłą środę inspektorzy z leszczyńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu prowadząc działania na drodze krajowej nr 5 zwrócili uwagę na nienormatywny pojazd, którym przewożono baloty słomy. Okazało się, że przyczepa została przerobiona.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1022 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Pojazd przewożący słomę w balotach poruszał się al. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Lesznie zwrócił on uwagę inspektorów z leszczyńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu, dlatego postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli.

Okazało się, że przewoźnik dostarczał baloty słomy z Dolnego Śląska w okolice Kościana a przyczepa została przerobiona, by zmieściło się na niej więcej balotów. Po dokonaniu pomiarów ustalono, że długość zespołu pojazdów wynosiła 19,3 metra, co spowodowało przekroczenie wartości dopuszczalnej o ponad pół mera. Jednocześnie ustalono, że załadowana słoma spowodowała przekroczenie dopuszczalnej wysokości pojazdu wraz z ładunkiem o prawie 20 centymetrów – informują informują inspektorzy WITD w Poznaniu.

Inspektorzy stwierdzili poruszanie się po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym. Zatrzymano dowód rejestracyjny przyczepy oraz zakazano dalszej jazdy z nią. Wobec przewoźnika wszczęto postępowania administracyjne zagrożone kara administracyjną w wysokości 5 tysięcy złotych – dodają.

Reklama