Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -6

Poznań coraz bliżej Parku Kulturowego. Ma zlikwidować nielegalne reklamy w centrum miasta i pomóc walczyć z klubami go-go

j
wtorek, 13.02.2018 r.
godz. 20.56
j | wtorek, 13.02.2018 r., godz. 20.56
Poznań coraz bliżej Parku Kulturowego. Ma zlikwidować nielegalne reklamy w centrum miasta i pomóc walczyć z klubami go-go

Po dwóch latach konsultacji miejscy radni chcą jeszcze w lutym utworzyć Park Kulturowy, który ma poprawić estetykę na Starym Mieście.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Park Kulturowy powstał już między innymi w Krakowie i we Wrocławiu. Jego wprowadzenie polega na przyjęciu odpowiednich przepisów określających umieszczanie reklam w zabytkowych częściach miasta. W Krakowie park umożliwił zdjęcie większości nielegalnych banerów i dał miastu możliwość sądzenia się z właścicielami nieruchomości, którzy nie dostosują swoich szyldów do wymogów parku.

Niebawem Park Kulturowy ma mieć również Poznań. Uchwała ma dotyczyć Starego Rynku i ściśle przylegających do niego uliczek. Park Kulturowy ściśle określa rodzaj i wielkość reklam czy szyldów, które mogą wywieszać przedsiębiorcy. Za niezgodny z wytycznymi szyld straż miejska i policja będzie mogła karać mandatami. Przestrzeń ma być zdecydowanie bardziej przyjazna, zachowująca swój charakter, klimat takiego miejsca – wyjątkowego, historycznego -mówi Joanna Bielawska-Pałczyńska, Miejski Konserwator Zabytków.

Uchwała ma też pomóc w walce z klubami go- go. Jeden z zapisów uchwały zakazuje uporczywego nagabywania przechodniów do korzystania z klubów o charakterze erotycznym. Będziemy chcieli również wzorem Wrocławia wprowadzić zapis, który będzie wprost mówił żeby w lokalach i obiektach, które są na terenie parku kulturowego w ogóle nie prowadzić tego typu usług o charakterze erotycznym – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Urzędnicy - w przyszłości chcą do niego dodać zapis zakazujący działania tego typu klubów w ścisłym centrum, ale na razie czekają na interpretację Sądu Administracyjnego. Miejscy radni nad projektem uchwały będą głosowali pod koniec lutego.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama