Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -3
Reklama

W sobotę plac Dworcowy zostanie zamknięty. Zmiany w transporcie publicznym

sw
czwartek, 5.04.2018 r.
godz. 16.14
sw | czwartek, 5.04.2018 r., godz. 16.14
W sobotę plac Dworcowy zostanie zamknięty. Zmiany w transporcie publicznym
fot. ZTM

W związku z zamknięciem placu, autobusy linii nr 59 i 68 zamiast dojeżdżać do dworca Poznań Główny, będą kończyły kurs przy rondzie Kaponiera.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1029 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1022 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Autobusy linii nr 59  linii nr 59 od kursu o godz. 6.39 z lotniska do kursu o 22.15 z lotniska włącznie nie będą dojeżdżały do końca swojej normalnej trasy, za to kończyć ją na rondzie Kaponiera. Podobnie w przypadku linii nr 68 - kursy niedojeżdżające do Poznania Głównego zaczną się o 6:40 z Podolan, natomiast skończą się tym o 22:00 również z Podolan.

Zamknięcie ruchu na pl. Dworcowym i ul. Dworcowej wpływa także na zmiany w układzie przystanków. Przystankiem końcowym dla linii nr 59 będzie przystanek „Rondo Kaponiera” na ul. Zwierzynieckiej przy domu studenckim „Jowita”, zaś początkowym przystanek tymczasowy na ul. Święty Marcin za wylotem z ul. Dworcowej. Jeśli chodzi o linię nr 68, to końcem jej trasy ma być przystanek tymczasowy na ul. Święty Marcin za wylotem z ul. Dworcowej, natomiast początkowym będzie przystanek „Rondo Kaponiera” na ul. Zwierzynieckiej przy hotelu Mercure.

Ostatnie kursy, po godz. 22, a także linie nocne kończące bieg na pl. Dworcowym będą już kursowały normalnie.Przy okazji ZTM przypomina, że od nocy z piątku, 6 na sobotę, 7 kwietnia prowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu linii nocnych kursujących na Smochowicach oraz do Kiekrza, Rokietnicy i Tarnowa Podgórnego.

Reklama