Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -6
Reklama

Joanna Schmidt nie wyklucza startu w wyborach na prezydenta Poznania

j
poniedziałek, 14.05.2018 r.
godz. 14.44
j | poniedziałek, 14.05.2018 r., godz. 14.44
Joanna Schmidt nie wyklucza startu w wyborach na prezydenta Poznania
fot. archiwum

Posłanka Joanna Schmidt, która kilka dni temu odeszła z Nowoczesnej nadal rozważa start w wyborach na prezydenta Poznania. Decyzja ma zapaść w ciągu trzech tygodni.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1035 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1046 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Posłanka Joanna Schmidt zapowiadała w ubiegłym tygodniu, że szczegóły na temat dalszych politycznych kroków przedstawi oficjalnie w poniedziałek. Miała też poinformować się czy wystartuje w wyborach prezydenckich w Poznaniu. Tak się jednak nie stało Jak posłanka poinformowała dziś na zwołanej konferencji prasowej decyzję podejmie w ciągu trzech tygodni.

Oficjalnie o fotel prezydenta Poznania powalczą obecny prezydent Jacek Jaśkowiak, kandydat PiS Tadeusz Zysk i kandydatka Koalicji Prawo do Miasta Dorota Bonk-Hammermeister oraz Jarosław Pucek, którego oficjalnie poparł Ryszard Grobelny i cały Poznański Ruch Obywatelski. Kandydata na włodarza miasta wciąż nie ogłosiła lewica. Ma to zrobić w połowie czerwca po rozmowach z innymi ugrupowaniami. Wśród nich jest Partia Razem, która potwierdziła w ubiegłym tygodniu, że w wyborach poparłaby obecnego zastępcę prezydenta Poznania Tomasza Lewandowskiego.

Reklama