Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -6
Reklama

Służbowa pielgrzymka Beaty Kempy. Podatnicy zapłacili za nią blisko 20 tysięcy złotych, a to niejedyny wyjazd

BS
piątek, 18.05.2018 r.
godz. 16.05
BS | piątek, 18.05.2018 r., godz. 16.05
Służbowa pielgrzymka Beaty Kempy. Podatnicy zapłacili za nią blisko 20 tysięcy złotych, a to niejedyny wyjazd
fot. Radek Pietruszka/PAP

Służbowym wyjazdom Beaty Kempy przyjrzała się sieć Watchdog Polska. Okazuje się, że podatnicy płacili między innymi za udział szefowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w... pielgrzymkach.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1035 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1046 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Z prośbą o ujawnienie informacji o służbowych wyjazdach Beaty Kempy zwróciła się do KPRM sieć obywatelska Watchdog Polska. Okazało się, że przygotowanie zestawienia dotyczącego dziewięciu podróży zajęło urzędnikom dwa miesiące. Dowiadujemy się z niego, że w czasie swojego urzędowania Beata Kempa dziewięć razy udawała się w służbową podróż, a kosztowało to podatnika 86 tysięcy złotych.

Kontrowersji nie budzą wyjazdy związane z wizytą u producentów samolotów Gulfstream przy okazji dostaw samolotów rządowych, udział w sesji OECD, ale zaskakująco dużo czasu i środków Beata Kempa poświęciła na spotkania z przedstawicielami kościoła. Z dziewięciu wyjazdów, aż sześć ma związek z kościołem. Wyjątkowo drogi był choćby udział szefowej Kancelarii Premiera w Narodowej Pielgrzymce Dziękczynnej. Podatnicy za trzydniowy wyjazd zapłacili 19 780,46 zł. 

 

Reklama