Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
6 2
Reklama

Pijany 20-latek wsiadł za kierownicę. Podróż zakończył w stawie

sk
środa, 8.08.2018 r.
godz. 11.22
sk | środa, 8.08.2018 r., godz. 11.22
Pijany 20-latek wsiadł za kierownicę. Podróż zakończył w stawie
fot. Policja

Szczęśliwie tylko na drobnym urazie zakończyła się pijacka wycieczka dwóch młodych mężczyzn. Bardziej bolesne mogą być konsekwencje prawne.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1032 hPa
JUTRO
pogoda
6°C 1037 hPa
POJUTRZE
pogoda
5°C 1039 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W nocy z niedzieli na poniedziałek dyżurny policji w Kościanie otrzymał zawiadomienie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Spławie.

- Na miejscu funkcjonariusze zobaczyli Citroena Berlingo częściowo zanurzonego w stawie. W pojeździe nie było żadnej osoby. Policjanci ustalili, że z samochodu o własnych siłach wyszło dwóch mężczyzn. Krótkie sprawdzenie dróg dojazdowych do miejscowości przyniosło efekt. Mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 22 lat - relacjonował asp. sztab. Radosław Nowak z kościańskiej policji.

Starszy z nich miał ranę głowy, został więc zabrany do szpitala przez ekipę pogotowia ratunkowego. Po opatrzeniu policjanci dokonali jego zatrzymania do czasu wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień. Podobny los spotkał młodszego mężczyznę.

20-latek przyznał się do zarzutu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości: badanie po zatrzymaniu wykazało 1,34 promila alkoholu w organizmie. Za ten czyn mężczyźnie grożą nawet 2 lata więzienia.