Reklama

Poznań z wysokim ratingiem. "Świadczy to, że miasto ma duży potencjał i jest wartą uwagi lokalizacją dla biznesu"

fot. Aerofoto Kaczmarczyk / archiwum

Jedna z najbardziej znanych agencji ratingowych na świecie - Moody's nadała miastu Poznań ocenę "A3" z perspektywą stabilną. Oznacza to, że miasto jest w bardzo dobrej kondycji finansowej.

Ocena "A3" oznacza to, że miasto posiada dużą zdolność do wywiązywania się z zaciągniętych długów, a poznański budżet jest solidny. Natomiast stabilna prognoza oznacza, że w najbliższym, czasie ta wiarygodność nie powinna się pogorszyć. Są to bardzo ważne informacje dla banków i inwestorów.

Według agencji Moody"s Poznań prowadzi rozważną politykę fiskalną z dobrymi wynikami finansowymi oraz z umiarkowanym poziomem zadłużenia. Na budżet miasta pozytywnie wpływa silna i bogata lokalna gospodarka generująca wpływy z podatków, które korzystnie oddziaływają na dochody miasta - informują miejscy urzędnicy.

Rating uwzględnia również znaczenie Poznania w polskiej gospodarce - jako piątego co do wielkości miasta w kraju i jednego z najsilniejszych ośrodków gospodarczych z drugim najwyższym PKB na mieszkańca oraz najniższą wśród polskich miast stopą bezrobocia - dodają.

To bardzo ważna informacja dla wszystkich inwestorów - komentuje Iwona Matuszczak-Szulc, dyrektor Wydziału Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Poznania. Wysoki rating ze stabilną prognozą świadczy o tym, że miasto ma duży potencjał i jest wartą uwagi lokalizacją dla biznesu - dodaje.

Moody"s to jedna z najbardziej znanych i znaczących agencji ratingowych na świecie. Agencja ocenia wiarygodność kredytową 30 tys. emitentów ze 100 krajów świata. Głównym zadaniem ratingu miasta jest poinformowanie obecnych, ale też przyszłych inwestorów, o wypłacalności tego miasta i o jego wiarygodności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Trąba powietrzna przeszła nad Ustroniem Morskim. Są ranni
19℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
2.89 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro