Reklama
Reklama

W Poznaniu powstanie sortownia InPost. Przesyłki mają szybciej trafiać do paczkomatów

fot. materiały prasowe

InPost otworzy swoją sortownię w parku logistycznym MLP Poznań West.

Obiekt o powierzchni 8500 metrów kwadratowych zostanie oddany do użytku w trzecim kwartale bieżącego roku. Jak chwali się InPost, obecnie w całym kraju działa 4800 paczkomatów, a to o 200 więcej niż placówek własnych Poczty Polskiej. To właśnie rosnąca liczba przesyłek zmusza operatora logistycznego do inwestowania w nową sortownię. Nowa powierzchnia ma pozwolić na jeszcze szybsze obsłużenie przesyłek w województwie wielkopolskim, a także będzie miała istotny wpływ na bezpieczeństwo operacyjne firmy.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Paczkomaty są najczęściej oferowaną formą dostawy zakupów w sklepach internetowych. Koszt dostawy za ich pośrednictwem to około 10 złotych. Tylko w 2018 roku InPost dostarczył ponad 86 mln przesyłek - to o 52,5% więcej niż w roku 2017.

Tymczasem Poczta Polska informuje o rozwijaniu systemu automatów do odbioru przesyłek. Wkrótce takie automaty mają stanąć w sklepach Biedronka oraz w placówkach pocztowych. Na początek będzie ich 200, część z nich również w Poznaniu.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
11.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro