Reklama

IKEA rozbudowała największy kompleks produkcji mebli na świecie. Tuż przy granicy z Wielkopolską

fot. materiały inwestora

9 maja otwarto nową część fabryki IKEA Industry w lubuskim Zbąszynku.

Fabryka w Zbąszynku specjalizuje się w produkcji mebli z płyt komórkowych. - W nowo otwartej części zakładu produkowane są meble z serii EKET. Maksymalna wydajność hali to 125 000 sztuk mebli tygodniowo. Obecnie produkcja w fabryce osiągnęła poziom 95% mocy produkcyjnej. Meble trafiają do sklepów IKEA na 52 rynkach na całym świecie - wyjaśnia inwestor.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


Nowy budynek został wyposażony m.in. w system świetlików i inteligentne zarządzanie oświetleniem, dzięki czemu w ciągu dnia użycie sztucznego światła jest minimalne. Dodatkowo odzyskiwane jest tu ciepło do ogrzewania budynku.

W nowej części fabryki zatrudnienie znalazło blisko 300 osób. Głównie to specjaliści w obszarach technologii, utrzymania ruchu oraz obsługi maszyn.

W Zbąszynku, Zbąszyniu i Babimoście na granicy województw wielkopolskiego i lubuskiego funkcjonuje największy na świecie kompleks produkcji mebli. Działa od 1992 roku. Powstaje tu 600 rodzajów mebli IKEA - w tym seria EKET, stoliki LACK czy meble dziecięce STUVA. Pracuje tu 3400 osób.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
10℃
Poziom opadów:
2.8 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
14.98 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro