Reklama
Reklama

5 firm chce wybudować nową trasę tramwajową na Falistą

fot. PIM

Poznańskie Inwestycje Miejskie otworzyły oferty złożone w przetargu ogłoszonym w marcu tego roku.

Nowa trasa tramwajowa na ulicę Falistą to część wielkiej modernizacji torowiska na Górnym Tarasie Rataj. W najbliższej przyszłości w rejonie ulicy Unii Lubelskiej pojawiać się będą nowe inwestycje m.in. mieszkaniowe, a tramwaj ma tu poprawić sytuację komunikacyjną.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


W marcu ogłoszono przetarg na wybór firmy, która wybuduje nowe torowisko od ronda Żegrze do nowej pętli tramwajowo-autobusowej wraz z całą infrastrukturą i przystankami. Prace będą też obejmować przebudowę ulicy, instalacji podziemnych, budowę chodników, dróg rowerowych i miejsc postojowych w obrębie ulic Falistej i Obodrzyckiej. W rejonie zamontowany też zostanie monitoring.

Już wiadomo, że 5 firm jest zainteresowanych realizacją inwestycji. Miasto przeznaczyło na ten cel 50 mln złotych. Tylko jedna firma - Tormel z Komornik - zmieściła się w budżecie i zaoferowała, że przeprowadzi prace za niespełna 50 mln złotych. Najwyższą kwotę, ponad 77 mln złotych, zaproponowało konsorcjum ALDESA, COALVI. Pozostali zainteresowani to ZUE (prawie 60 mln zł), NDI (prawie 53 mln zł) oraz TORPOL w konsorcjum z ALUSTA (ponad 63 mln zł). - Trwa weryfikacja dokumentacji złożonej przez zainteresowane podmioty - informuje PIM.

Wybrany wykonawca będzie miał maksymalnie 19 miesięcy na realizację prac.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW rozszerza ostrzeżenie o upale na całą Wielkopolskę
36℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
28.28g/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro