Reklama
Reklama

Wielkopolanie nie płacą OC? Są wśród najbardziej zadłużonych

fot. Grzegorz Paciejuk / freeimages.com

Z danych Krajowego Rejestru Długów wynika, że mieszkańcy naszego województwa zalegają z zapłatą 16,4 mln złotych.

Jak informuje KRD, Polacy zalegają firmom ubezpieczeniowym łącznie 160 milionów złotych. Najwięcej długów mają mieszkańcy Mazowsza - ponad 25 mln złotych. Na drugim miejscu znaleźli się Ślązacy (17 mln zł), a na trzecim Wielkopolanie z wynikiem 16,4 mln zł. Absolutnym rekordzistą jest mieszkaniec Podkarpacia, którego ubezpieczeniowy dług wynosi 665 tysięcy złotych.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Dołącz do naszej Drużyny.
REKLAMA


141 tysięcy Polaków nie płaci składek z zawartych umów ubezpieczenia. Średni dług to 1132 złote. Chodzi głównie o nieopłacanie polis ubezpieczenia komunikacyjnego OC. Zdecydowanie mniej spraw dotyczy autocasco, polis na życie czy ubezpieczenia nieruchomości. Większość dłużników to mężczyźni - stanowią 3/4 wszystkich klientów zalegających z opłacaniem składek.

Okazuje się, że często przyczyną powstawania długu jest... brak wiedzy. Osoby zmieniające ubezpieczyciela auta nie wiedzą, że konieczna jest rezygnacja z poprzedniego ubezpieczenia. Jeśli się z niego nie rezygnuje, polisa przedłuża się automatycznie, a tym samym narastać zaczyna zadłużenie.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
13℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
17.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro