Reklama
Reklama

Kamper Grand California z Wielkopolski podbije Europę?

fot. VW Poznań

Zakład Volkswagen we Wrześni rozpoczął seryjną produkcję modelu Grand California.

Jak informuje Volkswagen Poznań, w związku z produkcją samochodu z zabudową turystyczną, zatrudniono dodatkowo 160 pracowników i utworzono dedykowaną linię montażową. Auto jest produkowane w dwóch wersjach - z panoramicznym dachem i dodatkowym łóżkiem dziecięcym oraz z wysokim dachem. Auta wyposażone są m.in. w kuchnię z kuchenką gazową, zlewozmywakiem i lodówką, ogrzewanie wnętrza i podgrzewanie wody, łazienkę z prysznicem i toaletą oraz zbiornik na czystą i brudną wodę.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Rocznie we Wrześni produkowanych ma być prawie 3500 samochodów tego modelu. Będą trafiać głównie na europejski rynek - do Niemiec, Szwajcarii, Francji, Holandii, Włoch, Portugalii czy Wielkiej Brytanii. Wrzesiński zakład jest jedynym na świecie produkującym Grand Californię. Cena netto najtańszego modelu to 217 tysięcy złotych.

We Wrześni powstaje głównie model VW Crafter. W Poznaniu Volkswagen produkuje natomiast modele Caddy i Transporter. Dziennie we wszystkich zakładach (w Poznaniu i Wrześni) produkuje się 1170 samochodów. Spółka zatrudnia w Wielkopolsce 11 000 osób.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogodowa chwila wytchnienia przed upałami
19℃
14℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.97 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro