Reklama
Reklama

W Poznaniu zadebiutuje pierwszy sklep bezkasowy: wchodzisz, bierzesz towar i wychodzisz!

fot. Surge Cloud

Podczas Kongresu Rynku FMCG 2019 firma Surge Cloud ogłosiła, że wchodzi na polski rynek z zupełnie nową siecią sklepów autonomicznych.

Sieć Take&GO ma zadebiutować już w czerwcu. Pierwszy sklep zostanie otwarty w Poznaniu, a prace nad jego aranżacją już trwają. Z informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl wynika, że w ciągu najbliższego roku firma uruchomi 21 sklepów bezkasowych, a pilotaż odbywać się będzie w trzech miastach - w tym w Poznaniu.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Jak to działa? Klient będzie musiał mieć zainstalowaną na smartfonie specjalną aplikację umożliwiającą robienie zakupów w sklepie. Drzwi do sklepu otworzą się właśnie po użyciu aplikacji, to w niej będziemy też płacić za towar brany z półek. Klient ma wybrać produkty i po prostu z nimi wyjść. Nie trzeba będzie korzystać z kasy, której nawet tu nie będzie. Obiekt ma być otwarty 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Przy opracowywaniu konceptu sklepu wykorzystano sztuczną inteligencję. - Nawet ceny produktów w sklepie będą personalizowane. Użycie dynamicznych cenówek sprawi, że ceny dostosowane będą do historii zakupowej danego klienta - informuje portal.

Początkowo w sklepach dostępnych będzie 900 produktów spożywczych - m.in. owoce, świeżo wyciskane soki, a także dania gotowe. Na początku nie będzie tu można kupić papierosów i alkoholu. Asortyment ma się zwiększać.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogodowa chwila wytchnienia przed upałami
19℃
14℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
8.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro