Reklama
Reklama

Piotr i Paweł zamieni się w Spar? 'Wasz Sklep Spar' ma przejąć większościowe udziały w PiP

fot. materiały prasowe PiP

To nieoficjalne informacje portalu wiadomoscihandlowe.pl.

Z doniesień branżowego portalu wynika, że w czwartek podpisano umowę kupna sprzedaży udziałów w sieci Piotr i Paweł. Nabywcą jest spółka zależna Spar Group z RPA - Wasz Sklep Spar. Ma być właścicielem większościowych udziałów w wywodzącej się z Poznania sieci sklepów.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Już w kwietniu pisaliśmy o podpisaniu listu intencyjnego w sprawie kupienia udziałów w Piotrze i Pawle przez Spar Group. Wiadomoscihandlowe.pl nieoficjalnie dowiedziały się, że w liście zapisano plany utworzenia nowej spółki (w której udziały ma mieć Spar Group oraz TFI Capital Partners - obecny właściciel Piotra i Pawła) odpowiedzialnej za rozwijanie sieci sklepów Spar na terenie Polski.

Sprawa jest skomplikowana - Spar Group z RPA, który kupuje udziały w PiP, spiera się ze spółką Spar Polska (zarządza obecnie 250 sklepami Spar w kraju) w sprawie tego, kto może rozwijać w Polsce markę Spar. Sprawa trafiła do sądu, a na rozstrzygnięcie przyjdzie nam poczekać nawet 2 lata.

Sam zakup większościowych udziałów w Piotrze i Pawle przez Spar Group wymaga uzyskania zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Wniosek w tej sprawie ma zostać złożony w najbliższym czasie. Z informacji portalu branżowego wynika, że Piotr i Paweł już rozpoczął przygotowania do zmian jednego ze swoich sklepów (w warszawskim Blue City) w Spar.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogodowa chwila wytchnienia przed upałami
19℃
14℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.97 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro