Reklama
Reklama

Niepełnosprawni też mogą grać w piłkę: Warta Poznań tworzy sekcję Amp futbolu

Z bardzo ciekawą inicjatywą wychodzi Warta Poznań.

"Klasyczna" piłka nożna to najpopularniejszy sport świata, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że w Polsce coraz lepiej rozwija się Amp futbol. Nasza reprezentacja to obecnie 7. zespół świata, a mecze przyciągają stale rosnącą liczbę widzów, organizowane są również rozgrywki ligowe.
Władze Zielonych (chodzi o spółkę wystawiającą drużynę w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi) już od pewnego czasu zapowiadały otwarcie sekcji Amp futbolu, a teraz ogłoszono rekrutację.
- Działamy w porozumieniu z AMP Futbol Polska i poznańskim Stowarzyszeniem Sportowo-Rehabilitacyjnym START. Mamy wiedzę i infrastrukturę potrzebną do uprawiania tej bardzo widowiskowej dyscypliny sportu. Szukamy osób po jednostronnej amputacji kończyny lub takich, które maja jedną kończynę wyraźnie krótszą, np. wskutek wady wrodzonej. Nie siedź w domu, bez Ciebie nie ruszymy. Do gry w polu potrzebni są zawodnicy bez nogi lub stopy. Bramkarzami zostają osoby bez ręki lub ramienia - zachęcają Zieloni.

Osoby chętne do treningów w Warcie nie muszą mieć doświadczenia w tym sporcie, najbardziej istotne będą w tym przypadku dobre chęci i zaangażowanie. Zgłaszać można się pod adresem ampfutbol@wartapoznan.pl.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
18℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
6.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro